,,Ђаци вас моле, успорите поред школе’’

Датум: 18. Mart 2024 19:00 Категорија: Новости

У оквиру акције ,,Ђаци вас моле, успорите поред школе’’ Јавног комуналног предузећа Паркинг сервиса ученици првог разреда су добили заштитне флуоресцентне прслуке.

8. март

Датум: 18. Mart 2024 18:37 Категорија: Новости

8. март или Дан жена је дан који посвећујемо нашим мајкама
у знак захвалности за све што раде за нас.

Oпштинско такмичењe из математике у Сопоту

Датум: 18. Mart 2024 18:19 Категорија: Новости

Ученици четвртог разреда, Ана Милијановић и Новак Терзић су учествовали на општинском такмичењу из математике у Сопоту. Остварили су одличне резултате.

Макета куће од картона

Датум: 17. Mart 2024 19:21 Категорија: Новости

Ученици петог разреда су, на часовима технике и технологије, успешно реализовали макету куће од картона.

Макета стадиона

Датум: 17. Mart 2024 19:17 Категорија: Новости

Општинско такмичење у рукомету

Датум: 17. Mart 2024 19:15 Категорија: Новости

Општинско такмичење у рукомету одржано је у ОШ ,,Јелица Миловановић’’ .

Општинско такмичење из енглеског језика

Датум: 17. Mart 2024 19:12 Категорија: Новости

Može biti slika sljedećeg: 2 ljudi i tekst

Угледни час из историје на тему Српско царство

Датум: 17. Mart 2024 19:10 Категорија: Новости

У 6. разреду одржан је угледни час из историје на тему Српско царство. Ученици су тумачили чланове Душановог закона и упознали се друштвеним приликама у средњовековној српској држави.Može biti slika sljedećeg: tekst

Обележавање 220 година од подизања Првог српског устанка

Датум: 06. Mart 2024 19:53 Категорија: Новости

У суботу, 24. фебруара 2024. године, одржани су свечана академија и дефиле Министарства унутрашњих послова Републике Србије поводом 220 година од подизања Првог српског устанка и првих сукоба који су вођени на просторима наше општине на челу са војводом Јанком Катић.

,,Зец, лисица, јаребица, дивља патка, препелица…”

Датум: 06. Mart 2024 19:42 Категорија: Новости

Ученици ИО Дрлупа посетили су Ловачки дом у Дрлупи.

Пројекат ,,Заједно и безбедно кроз детињство”

Датум: 06. Mart 2024 19:33 Категорија: Новости

У оквиру пројекта ,,Заједно и безбедно кроз детињство” одржано је предавање за ученике нижих разреда на тему ,,Безбедност деце у ванредним ситуацијама”.

Пројекат ,,Основи безбедности саобраћаја”

Датум: 06. Mart 2024 19:28 Категорија: Новости

У оквиру пројекта ,,Основи безбедности саобраћаја” Министарства унутрашњих послова, одржано је предавање ученицима нижих разреда.

Предавање о безбедном учествовању деце у саобраћају

Датум: 06. Mart 2024 19:23 Категорија: Новости

Савет за безбедност саобраћаја Градске општине Сопот одржао је предавање ученицима наше школе на тему безбедног учествовања деце у саобраћају.

Светосавска академија

Датум: 04. Februar 2024 22:25 Категорија: Новости

ОДРЖАНА ДРУГА СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА
Свечана академија у част Светог Саве, у организацији Центра за културу Сопот у сарадњи са основним и средњим школама на територији општине, а под покровитељством Градске општине Сопот, одржана је синоћ по други пут у Центру за културу.
У знак захвалности свих школа и школараца у Србији и свуда у свету, где се српски језик збори, пред препуном биоскопском салом наступили су ученици, учитељи и предметни наставници основних школа "Јелица Миловановић", "Милорад Мића Марковић", "Цана Марјановић" и  "Јанко Катић", средњих школа "Економско-трговинске школе" и "Машинске школе Космај", затим и деца и васпитачи Предшколске установе "Наша Радост" из Сопота.
Ове године Светосавску беседу зборила је директорка основне школе "Цана Марјановић" у Раљи, Ана Матић.
Поред приредбе, на овогодишњој Светосавској академији, изложени су ликовни радови на тему "Свети Сава и голубица", као и литерарни радови скупљени у Лист ученика под називом "Светосавско слово".