Dečija nedelja

Датум: 21. Januar 2018 20:47 Категорија: Новости

Дечја недеља 2017/2018 - ,,Градимо мостове међу генерацијама”

Као и сваке године и ове године прославили смо Дечју недељу онако како доликује. Тема ове године била је ,,Градимо мостове међу генерацијама” и у складу са тим одржали смо бројне радионице и учинили да сваки дан буде занимљив. Дечју недељу започели смо цртањем кредама у боји у школском дворишту а потом смо и одгледали бројне цртане филмове које су некада гледали наши родитељи. Другог дана нам је у госте дошла бака балерина која нас је кроз причу о свом детињству увела у свет балета и указала на то да морамо бити упорни и стрпљиви у оставрењу својих циљева. Показала нам је своје балетанке и представила основне покрете, тако да смо добили и мини курс балета. Хвала баки! Играли смо бројне друшетвене игре у дворишту, затим се фризирали и шминкали, манекенисали се и шепурили и за крај изабрали најбољи ,,шиз фриз“. Трећег дана смо били хумани и спровели акцију ,,Донеси - поклони”, а потом смо кренули пут Сопота где смо посетили библиотеку ,,Милован Видаковић” и дружили се са библиотекарима којима смо се предстсвили са по неком песмицом. Дружење смо зачинили игром у парку. Четвртог дана смо посетили другаре из вртића, однели им по неки поклон и лепо се дружили. Затим смо дочекали родитеље који су били спремни да покажу своје спортске способности. Било је баш узбудљиво! За крај нам је тата музичар свирао песмице на клавијатури, а осим песме, орило се и коло у сред школског дворишта. Последњег дана Дечје недеље, у госте нам је дошла школица вајарства, израђивали смо пано на тему ,, Ја и моји пријатељи свих генерација” и организовали приредбу за ђаке прваке, који су свечано примљени у Дечји савез! Видимо се следеће године, са новом темом, и не заборавите да славите љубав, мир, поштовање, искреност и остале праве вредности из дана у дан.