Seminar

Датум: 04. Decembar 2017 23:27 Категорија: Новости

Integracija, korelacija i zanimacija

У основној школи ,,Јелица Миловановић“ у Сопоту, 01. 12. 2017. одржан је семинар под називом Интеграција, корелација и занимација. Истом је присуствовало и 9 учитеља из наше школе, заједно са колегама из осталих школа са територије Сопота и Младеновца. Предавачи су биле Луција Тасић и Лидија Виденовић. Циљ програма јесте оснаживање наставника за практичну примену интегративне наставе у основној школи. На почетку семинара предавачи су се представили, разговор је кренуо о нашим искуствима о интегративној настави. Теме програма су биле: истраживање о интегративној настави, теоријске основе исте, тематско планирање, планирање у школској документацији. Урађена је и припрема за тематски дан према моделу интегративне наставе, као и креативна радионица за крај тематског дана. Сви учесници су били веома активни на семинару, учествовали су у радионицама, било је интересантно, забавно и поучно, сарађивали су једни са другима. Међусобно смо се боље упознали са осталим колегама, разменили претходно стечена искуства, добили нове идеје за даљи рад. Понели смо најпозитивније утиске са семинара.