Светосавска академија

Датум: 04. Februar 2024 22:25 Категорија: Новости

ОДРЖАНА ДРУГА СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА
Свечана академија у част Светог Саве, у организацији Центра за културу Сопот у сарадњи са основним и средњим школама на територији општине, а под покровитељством Градске општине Сопот, одржана је синоћ по други пут у Центру за културу.
У знак захвалности свих школа и школараца у Србији и свуда у свету, где се српски језик збори, пред препуном биоскопском салом наступили су ученици, учитељи и предметни наставници основних школа "Јелица Миловановић", "Милорад Мића Марковић", "Цана Марјановић" и  "Јанко Катић", средњих школа "Економско-трговинске школе" и "Машинске школе Космај", затим и деца и васпитачи Предшколске установе "Наша Радост" из Сопота.
Ове године Светосавску беседу зборила је директорка основне школе "Цана Марјановић" у Раљи, Ана Матић.
Поред приредбе, на овогодишњој Светосавској академији, изложени су ликовни радови на тему "Свети Сава и голубица", као и литерарни радови скупљени у Лист ученика под називом "Светосавско слово".