Једна јабука на дан и лекар ти неће бити потребан

Датум: 26. Oktobar 2022 19:17 Категорија: Новости

Светски дан јабука обележава се 20. октобра и тим поводом учитељице су са наставницима енглеског језика и биологије обележиле дан посвећен јабуци.

Корелативно смо повезали предмете: енглески језик, српски језик, математику и свет око нас/природу и друштво.
Дечији програм “Чајанка код Јанка” организован је у центру Рогаче, испред споменика Јанко Катић чије име носи наша школа.
Поред ученика нижих разреда у програму су учествовали и ученици седмог разреда и предшколци.
Ученици су спремили пригодан програм о јабуци и њеном значају за нас и наш организам, као и рецитације о јабуци.
Родитељи су припремили слатке посластице од јабука тако да смо имали прилику да их дегустирамо.
Захваљујемо се нашим родитељима који су употпунили наш тематски дан, као и свима који су дошли.
Ученици у ИО Дучина су уз помоћ јабука организовала и различите игре. Самостално су у просторијама школе припремили и слаткиш од зрелих јабука