Европски дан језика

Датум: 29. Septembar 2022 16:46 Категорија: Новости

Ученици ИО Дучуна и ИО Дрлупа обележили су Европски дан језика са својом наставницом енглеског језика Милком Митровић кроз разне активности.

Ученицима су подељене наруквице и стикери на страним језицима који су добијени од Фондације Темпус.
Подсећамо, Савет Европе је 2001. године одлучио да 26. септембар прогласи Европским даном језика како би се подигла свест о важности учења језика и промовисала богата језичка и културолошка разноликост Европе.
Циљ обележавања Европског дана језика је да се подстакну млади, пре свега ученици, за учење страних језика јер је то важно за њихову будућност, али и за размену и стицање нових искустава. У вези са тим, још од давнина, стара латинска пословица каже: „Колико језика говориш, толико људи вредиш“.