Тематски дан - Јесен

Датум: 14. Novembar 2021 08:31 Категорија: Новости

Ученици у Рогачи су реализовали тематски дан посвећен годишњем добу, јесени.

Среда је била проткана јесењом чаролијом у нашој школи. Наиме, 27. 10. 2021. године, ученици од 1. до 4. разреда заједно са учитељицама су реализовали тематски дан посвећен годишњем добу јесен. Уз помоћ презентације на часу српског језика смо се подсетили зашто је јесен посебна и по чему се разликује од осталих годишњих доба у току године. Из математике смо решавали задатке на тему јесен и сазнали колико она траје, када почиње, а када се завршава. На ликовној култури смо добили ,,јесењу" инспирацију. Правили смо кишобране на различите начине и листове од семенки бундеве. Потом смо се засладили лимунадом и јесењим воћем које су припремили ученици 3. и 4. разреда у оквиру Пројектне наставе. Било нам је веома забавно.

Учитељице: Милена Ковачевић, Душица Стевановић и Милица Марковић.