Најновије

Онлајн тестирање ученика осмог разреда

Датум: 16. April 2020 12:05 Категорија: Новости

Онлајн пробно тестирање ,ученика осмог разреда, ће бити спроведено по следећој динамици:
22. априла 2020. год. - тест из српског језика
23. априла 2020. год. - тест из математике
24. априла 2020. - комбиновани тест
Ученицима ће сваки тест бити доступан 12 сати ( од 8.00 до 20.00 часова ), како би могли да му приступе у време кад технички или други отганизациони или породични услови дозвољавају. Преко платформе mojaucionica.gov.rs и налога који им је проследио разредни старешина, ученик приступа решавању тестова.
Ученик ће на почетку сваког теста бирати језик на којем ради тест.
Сваки ученик ће моћи само једном да приступи решавању теста, које ће бити временски ограничено! То значи да када ученик приступи тесту, мора и да га заврши у року предвиђеном за рад. На почетку теста, ученици ће добити обавештење о дужини трајања тестирања.
Повратну информацију о резултатима теста ученик ће моћи да види након дванаесточасовног истека времена за решавање теста, када ће решења бити доступна, а ученик ће моћи да им приступи и анализира их. Наведено ће бити могуће логовањем на платформу са истим приступним налогом као и решавање тестова.
Анализа задатака сва три теста ће бити емитоване и на каналу РТС 3, у терминима који ће накнадно бити утврђени.
За ученике који немају техничких могућности да раде онлајн тест ( они који не прате наставу онлајн ), школама ће бити на располагању сва три теста у ПДФ формату, на дан комбинованог теста, тј. 24. априла, како би их одштампали и проследили родитељима.

Читам, па шта?

Датум: 16. April 2020 11:19 Категорија: Новости

Ученице седмог разреда Ана Милинковић и Ивана Јарановић учествовале су на конкурсу " Читам, па шта ? " и пласирале су се у други круг такмичења.
Ученице су за Општинско такмичење биле у обавези да прочитају по три књиге, предвиђене од стране жирија Библиотеке града Београда и прикажу приказе датих наслова.
Циљ овог такмичења јесте промовисање културе читања и развијање критичко - уметничког односа према књизи. Ученице ће и даље вредно радити, читати нове наслове.
Поносни смо што још увек има љубитеља књижевности и што их има баш у нашој школи.
Разредни старешина: Снежана Николић

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

Датум: 31. Mart 2020 21:37 Категорија: Новости

Поштовани родитељи!

Сагласно члану 55. Закона о основном образовању и васпитању (''Сл. гласник РС” бр. 55/2013, 101/2017, 27/2018, 10/2019) у први разред се уписују ученици рођени у периоду од 01.03.2013. године  до 28.02.2014 године. Упис у први разред почиње од 01.04.2020. године.

Према упутству Министарства просвете, науке и технолошког развоја обавештавамо Вас о могућности електронског ИСКАЗИВАЊА ЗАИНТЕРЕСОВАНОСТИ ЗА УПИС У ПРВИ РАЗРЕД за наредну школску 2020-2021 годину.

Важно обавештење

Датум: 17. Mart 2020 11:53 Категорија: Новости

У циљу остваривања права ученика на образовање, у Министарству просвете, науке и технилошког развоја припремљен је оперативни план за наставак рада школа у отежаним условима. На овом веб-сајту (https://rasporednastave.gov.rs/) сву подршку могу добити ученици, наставници и родитељи у превазилажењу тренутне кризне ситуације. Овде вас очекују правовремене информације о распореду емитовања образовних садржаја и другим релевантним иницијативама које доприносе остваривању предвиђених исхода наставе и учења.

ВАЖНО Обавештење за родитеље-настава на даљину

Датум: 17. Mart 2020 09:49 Категорија: Новости

Поштовани родитељи / старатељи,

У прилогу је обавештење о настави на даљину током ванредног стања које је намењено родитељима/законским заступницима ученика. Молимо Вас  да приложени допис прочитате на линку и поступите у складу са наведеним правилима.

Мере за спречавање ширења инфекције

Датум: 11. Mart 2020 17:28 Категорија: Новости

У циљу превенције и заштите од ширења инфекције, донета су правила којих треба да се придржавају сви ученици и запослени.
Молимо све да пажљиво прочитају следећи допис.

Пројекат "Подршка школи након спољашњег вредновања"

Датум: 24. Februar 2020 17:49 Категорија: Новости

Семинар Искористи час

Датум: 24. Februar 2020 16:56 Категорија: Новости

finansijski izvestaj 2020.

Датум: 18. Januar 2020 13:30 Категорија: Новости

Finansijski izvestaj za 2020. godinu

Хуманитарна приредба

Датум: 30. Decembar 2019 11:23 Категорија: Новости

Ученици наше школе су организовали хуманитарну приредбу за лечење Анђеле Николић.