Најновије

Литерарни конкурс ,,100 младих талената”

Датум: 05. April 2023 17:53 Категорија: Новости

Као и претходних година, наша школа је и овај пут учествовала на литерарном конкурсу ,,100 младих талената”. Циљ конкурса јесте афирмација младих писаца.

Црвени крст - Сопот

Датум: 05. April 2023 17:43 Категорија: Новости

Ученици ИО Дучина су протекле недеље  угостили чланове Црвеног крста Сопот.

Васкршње активности на часовима православног катихизиса

Датум: 05. April 2023 17:33 Категорија: Новости

У издвојеним одељењима, Дучини и Дрлупи, на часовима православног катихизиса се говорило о значењу Васкрса и зашто славимо овај празник.

Општинско такмичење рецитатора

Датум: 30. Mart 2023 20:30 Категорија: Новости

Општинско такмичење рецитатора за ученике основних школа је одржано 28.03. у библиотеци ,,Милован Видаковић".

,,Пролеће је, пролеће је, радује се цео свет…”

Датум: 29. Mart 2023 22:09 Категорија: Новости

Ученици наше школе су на различите начине и кроз различите активности обновили и стекли знања о пролећу и променама које са пролећем долазе.

ОБАВЕШТЕЊЕ О БЕСПЛАТНИМ УЏБЕНИЦИМА

Датум: 29. Mart 2023 21:35 Категорија: Новости

Поштовани, у складу са дописом од МПНТР у складу са Одлуком Владе Републике Србије, 05 Број: 401-2079/2023 од 16.03.2023. године, обезбеди бесплатне уџбенике и друга наставна средства из уџбеничних комплета ( у даљем тексту: уџбеници) које су школе изабрале да користе у настави у школској 2023/ 2024. години за ученике основних школа.

У складу са тим право на бесплатне уџбенике из средстава из буџета Републике Србије остварују следећи ученици:
- ученици из социјално/материјално угрожених породица (примаоци новчане социјалне помоћи)
- ученици који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану, укључујући и ИОП 3;
- ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом, који се образују по индивидуалном образовном плану, а потребни су им прилагођени уџбеници, као и ученици који образовно- васпитни рад не остварују по индивидуалном образовном плану, а којима је потребно прилагођавање ( увећан фонт Брајво писмо, електронски формат);
- ученици основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете у систему образовања и васпитања;
- ученици првог и другог разреда основне школе који су глуви, а којима су потребни прилагођен уџбеници у електронском формату, са видео садржајима на српском језику.

Школи се као доказ о испуњености услова доставља следећа документација:
- за ученике социјално/материјално угрожених породица-примаоце новчане социјалне помоћи, решење ( копија) којом се утврђује право на остваривање социјалне новчане помоћи:
- за ученике који су у породици треће или свако наредно рођено дете које је у систему школовања (средња школа, факултет), потврду образовно-васпитне установе о својству ученика, односно студента. Потврда образовно- васпитне установе о својству ученика прилаже се за свако дете.
- за ученике који су у породици треће или свако наредно рођено дете и налазе се у основној школи, школа не издаје потврду, јер школа поседује податке о наведеним ученицима. За ученике који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану (ИОП 1, ИОП2 и ИОП3), није потребна посебна документација, јер школа поседује податке о наведеним ученицима.
Потребну документацију школи доставити до петка 31.03.2023. године.
Управа школе

Школско такмичење рецитатора

Датум: 29. Mart 2023 21:32 Категорија: Новости

На школском такмичењу рецитатора, стручна комисија имала је изузетно тежак посао да изабере најбоље рецитаторе.

,,Вода стоји, тече, креће, ту понекад рода слеће…”

Датум: 29. Mart 2023 21:18 Категорија: Новости

Ученици другог и четвртог разреда ИО Дрлупа су, са учитељицом Смиљком Брестовац, 22. марта обележили Светски дан вода под слоганом ,,Вода је извор живота”.

Општинско такмичење из православног катихизиса

Датум: 28. Mart 2023 21:46 Категорија: Новости

Дана 5. марта 2023. године је одржано онлине општинско такмичење из православног катихизиса под називом ,,Квизирација за све”.

Такмичење из српског језика и језичке културе

Датум: 22. Mart 2023 20:06 Категорија: Новости