Најновије

Пројекат ,,Заједно и безбедно кроз детињство”

Датум: 06. Mart 2024 19:33 Категорија: Новости

У оквиру пројекта ,,Заједно и безбедно кроз детињство” одржано је предавање за ученике нижих разреда на тему ,,Безбедност деце у ванредним ситуацијама”.

Пројекат ,,Основи безбедности саобраћаја”

Датум: 06. Mart 2024 19:28 Категорија: Новости

У оквиру пројекта ,,Основи безбедности саобраћаја” Министарства унутрашњих послова, одржано је предавање ученицима нижих разреда.

Предавање о безбедном учествовању деце у саобраћају

Датум: 06. Mart 2024 19:23 Категорија: Новости

Савет за безбедност саобраћаја Градске општине Сопот одржао је предавање ученицима наше школе на тему безбедног учествовања деце у саобраћају.

Светосавска академија

Датум: 04. Februar 2024 22:25 Категорија: Новости

ОДРЖАНА ДРУГА СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА
Свечана академија у част Светог Саве, у организацији Центра за културу Сопот у сарадњи са основним и средњим школама на територији општине, а под покровитељством Градске општине Сопот, одржана је синоћ по други пут у Центру за културу.
У знак захвалности свих школа и школараца у Србији и свуда у свету, где се српски језик збори, пред препуном биоскопском салом наступили су ученици, учитељи и предметни наставници основних школа "Јелица Миловановић", "Милорад Мића Марковић", "Цана Марјановић" и  "Јанко Катић", средњих школа "Економско-трговинске школе" и "Машинске школе Космај", затим и деца и васпитачи Предшколске установе "Наша Радост" из Сопота.
Ове године Светосавску беседу зборила је директорка основне школе "Цана Марјановић" у Раљи, Ана Матић.
Поред приредбе, на овогодишњој Светосавској академији, изложени су ликовни радови на тему "Свети Сава и голубица", као и литерарни радови скупљени у Лист ученика под називом "Светосавско слово".

Свети Сава

Датум: 04. Februar 2024 22:15 Категорија: Новости

27. јануара свечано смо прославили школску славу Светог Саву реализовањем приредбе у којој су учествовали ученици наше школе. Подсетили смо се колики значај има Свети Сава као први српски архиепископ и просветитељ. Његово име, лик и дело ће вечно живети кроз српски народ.

Новогодишња приредба

Датум: 04. Februar 2024 21:59 Категорија: Новости

С обзиром на то да су новогодишњи празници увек инспиративни и да је Нова година разлог за радост најмлађих, ове године смо пригодним програмом обележили предстојеће празнике и доделу пакетића. Уживали смо у дечјим рецитаторским и драмским извођењима.

Књижевни конкурс: Звуци, слике и приче Космаја

Датум: 04. Februar 2024 21:32 Категорија: Новости

Градска општина Сопот у сарадњи са библиотеком „Милован Видаковић" из Сопота је као и претходних година расписала књижевни конкурс за најлепше необјављене песме и приче о завичају, ове године, са темом: Звуци, слике и приче Космаја.
Ученици наше школе су узели учешће на конкурсу и постигли запажене резултате.
Ученик четвртог разреда, Божидар Кандић је освојио 1. место, а ученик другог разреда Јован Жујевић дели прво место.
Ученица првог разреда, Петра Мишић је освојила 2. место.
Ученица првог разреда, Николина Жујевић је освојила 3. место.
Ученица другог разреда, Дуња Кандић је награђена књигом за написану легенду.

Остали ученици који су учествовали на конкурсу су награђени захвалницама. Све честитке ученицима и желимо им да наставе да нижу позитивне резултате!

Новогодишњи базар 2023

Датум: 04. Februar 2024 21:03 Категорија: Новости

У духу празника и Нове године који су мотив за нов почетак, радост и љубав, ученици наше школе традиционално су обележили новогодишњи базар. Посебну захвалност дугујемо родитељима који су нас подржали и помогли нам у реализацији базара.

Света Литургија у храму Свете Тројице

Датум: 04. Februar 2024 20:37 Категорија: Новости

У суботу, 16. децембра 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Литургију у храму Свете Тројице у Рогачи.
Ученици наше школе су, са својим вероучитељем и директорком школе, узели активно учешће у Светој Литургији, а по завршетку је Преосвећени Владика све присутне благословио и поделио иконице.

Новогодишња радионица са родитељима

Датум: 04. Februar 2024 09:43 Категорија: Новости

У оквиру новогодишњег програма реализована је новогодишња радионица са родитељима. Родитељи су заједно са ученицима правили разне новогодишње и божиће производе који ће се наћи на новогодишњем базару у Сопоту.
Захваљујемо се нашим родитељима који су издвојили време за дружење и што су знањем, вештином и умећем допринели да сви са лакоћом и осмехом стварамо дивне радове!