Tradicija

Датум: 27. Novembar 2018 10:25 Категорија: Новости

Učenici trećeg razreda posetili lokalni restoran Verona u Rogači u okviru izbornog predmeta Narodna tradicija koji učenici pohađaju tokom ove školske godine.

Tokom oblasti koja se bavi zanatlijama koji proizvode hranu uciteljica je sa učenicima odlučila da posete lokalni restoran. Tu nas je sačekalo ljubazno osoblje restorana. Restoran Verona neguje kult proizvodnje domaće hrane i u samom restoranu radi čitava porodica. Vlasnik restorana je učenicima pokazao kako izgleda kuhinja u jednom restoranu i na koji način ona funkcioniše. Kroz razgovor smo se podsetili svih zanatlija koji se bave proizvodnjom hrane pa smo sa njima razgovarali šta je to što oni prave u svom restoranu. Osoblje restorana sa njihovim vlasnikom je za učenike pripremilo i doručak.