Kosmaj naš kraj

Датум: 13. Novembar 2018 11:07 Категорија: Новости

Učitelji nižih razreda organizovali posetu kulturnim znamenitostima našeg kraja. Nastava je organizovana u prirodnom ambijentu,gde se kroz razgovor i očigledne primere učilo i dodatno proširivalo znanje o flori naše okoline.

Učenici su posetili manastir Svetog Arhangela na Tresijama, u porti manastira učenici su se odmorili i doručkovali, potom smo put nastavili kretanjem kroz šumu do spomenika borcima iz Prvog Svetskog rata. Kretanjem kroz šumu učenici su opažali ponašanje biljaka u jesen, njihove karakteristike i odlike jeseni kao godišnjeg doba. U okolini spomenika nalazi se novoizgradjeni vidikovac sa kojeg se pruža prelep pogled ka Beogradu i Sumadiji. Učenicima su organizovane igre i odmor na sporstkim terenima koji se nalaze kod samog vrha Kosmaja. Učenici su se organizovano vratili sa svojim učiteljima kako ka centralnoj školi tako i do područnih odeljenja. Učitelji nižih razreda: Vladan Aćimović, Dušica Stevanović, Tijana Bujagić, Milka Vojinović, Olivera Šormaz, Ljiljana Parkić, Milena Kovačević, Jasmina Aćimović, Nevena Milanović i Jasmina Pantić.