Дечија недеља

Датум: 13. Oktobar 2018 22:17 Категорија: Новости

Ученици нижих разреда из издвојеног одељења у Дучини обележили су дечију недељу кроз различите активности и садржаје који остварују дечија права. Уважавају индивидуалност сваког детета као и његове потребе за игром, маштом и стваралаштвом. Ученици су кроз игру, учење и дружење упознавали једни друге, трудили се да прихватају другаре који су другачији од њих и да поштују њихово право на мишљење и да га уважавају на другарски начин. Кроз активност прављења табле пријатељства ученици свих разреда су имали прилику да дају савете једни другима, као и похвале и критике и предлоге како да те критике исправе, остављајући једни другима поруке у ковертама које су се налазиле на табли пријатељства. Доношењем свакојаког воћа које нам дарује наша драга и златна јесен говорили смо и учили о здравој исхрани. Одржан је и јесењи крос, победници кроса награђени су дипломама, а сви учесници кроса су похваљени за учешће. Школски терен  красе цртежи ученика, који су кредама у боји цртали своју школу. За крај одржана је приредба и дружење са родитељима у част пријема првака у Дечији савез,  ученицима првог разреда подељени су беџеви као и чланске карте за библиотеку.
Учитељице: Андријана Томов и Невена Милановић.