Дан јабуке

Датум: 22. Januar 2018 18:27 Категорија: Новости

Светски дан јабуке 20. 10. 2017.

И ове године смо са уживањем прославили Светски дан јабуке, како ученици у матичној школи, тако и ученици у издвојеним одељењима. Искористили смо њен значај и то истакли на свим часовима у виду тематског дана. Писали смо и читали приче о јабуци, научили бројне изреке о њој као и бројне податке, смишљали задатке о краљици воћа, правили ,,ушећерене” јабуке, рециклирали ролне тоалет папира и картонске тањириће, такмичили се у бројним задацима попут: ољушти јабуку, убаци што више јабука у корпу, нацртај први јабуку, музичке ,,јабуке”...А за крај је направљена и ,,Чајанка код Јанка”. Да, да, одражана је права чајанка! Пили смо домаћи чај и сок од јабуке и дегустирали преукусне колаче и пите које су вредне маме и баке направиле за нас. Чајанку је обогатило и друштво мештана нашег села који су у пролазу свратили на по који чај, парче колача и по неко ново знање, јер као што знамо целог живота учимо. Било је то једно лепо дружење! Све што је лепо и добро не треба мењати, тако да се видимо следеће године!