Тематски дан - Дан јабуке

Датум: 20. Oktobar 2020 18:31 Категорија: Новости

Ученици наше школе су обележили Светски дан јабуке 20. октобра 2020. године.

Тематски дан је протекао на занимљив и маштовит начин, кроз едукативне и креативне наставне садржаје, па су часови били занимљивији и није било "тешких" предмета, а понајмање је то био домаћи задатак - да сви код куће поједу бар по једну јабуку и да не забораве изреку: "Једна јабука на дан и лекар вам није потребан".   У оквиру тематског дана, ученици су гледали бајку "Златна јабука и девет пауница", причали су о значају јабуке, радили математичке задатке и играли различите игре спретности са јабуком, израдили су пано са порукама о јабуци и направили јабуку од креп папира. Након завршених часова, ученици су посетили споменик Јанку Катићу у центру Рогаче.  Ту су изложили домаће производе од јабуке: домаће пите и колаче, сокове.. Ученици седмог разреда су прочитали занимљивости о јабукама.
Учили смо, дружили се и били толерантни!
Учитељице: Душица Стевановић, Сања Каравелић, Милена Ковачевић, Јасмина Аћимовић, Владан Аћимовић