Амбијентална настава у ИО Дучини

Датум: 13. Novembar 2019 00:56 Категорија: Новости

У издвојеном одељењу Дучине, 05. новембра  успешно је реализована амбијентална настава заједно са вероучитељем.

У уторак, 05.11.2019. године у издвојеном одељењу у Дучини одржана је амбијентална настава. Циљ амбијенталне наставе је био обилажење, упознавање и истраживање краја у коме живимо и одрастамо, схватање опасности од загађења и угрожавања природне равнотеже.
Прво су посетили своје другаре у вртићу. Затим смо обишли споменике палим борцима у Првом светском рату и Другом светском рату. Предах смо направили на извору Дучинац. Подсетили су се и учених правила боравка у природи. Наком ужине су прикупили отпад и одложили у најближи контејнер, не уништавајући живи свет околине. Највише су се обрадовали играма у природи. Током шетње нису изостала ни научена саобраћајна правила.
Настава је протекла изузетно успешно. Постигнута је сарадња и дружење међу ученицима 1. и 2. и 4. разреда, чиме је побољшана међусобна комуникација. Ученици су уживали у учењу и утврђивању знања у природи.
Наставници: Слађана Бранисављевић, Милена Шеган, Драган Катић