Dan jabuke

Датум: 31. Oktobar 2019 09:55 Категорија: Новости

Učenici obeležili dan jabuke 21.10.2019. sa svojim nastavnicima cajankom kod Janka.

Za dan jabuke učenici se tradicionalno pripremaju vec pet godina za redom. Pripremaju se uz pomoć svojih nastavnika a i u saradnji sa roditeljima. Učenici nižih razreda su sa svojom nastavnicom engleskog jezika Drinkom Ivančević pripremili kratke izreke na engleskom jeziku, dok su učenici četvrtog razreda u školskoj kuhinji pripremali kolače od jabuke sa svojom učiteljicom Milkom Vojinović. Učiteljica Dušica Stevanović je sa svojim učenicima prvog i drugog razreda pripremili su pesme o zdravlju. U okviru predmeta Čuvari prirode Nastavnica Melita Kostov je sa učenicima pripremila različite zanimljivosti o jabukama. Mame su tradicionalno kao i svake godine mesile različite kolače od jabuka. Program povodom obeležavanja Dana jabuke  izveden je u centru sela kod spomen obeležja Janku Katiću kome su prisustvovali psiholog škole i direktor kao i meštani sela.